I Seminarium OZE


I SEMINARIUM "SYNERGIA TECHNOLOGII I ENERGII W OZE"

W dniu 30 maja 2017 roku w Auli Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej, odbyło się seminarium naukowe pod tytułem „Synergia technologii i energii w OZE”. Organizatorem seminarium było Stowarzyszenie Innowacyjne Rozwiązania w Energetyce w Lublinie, we współpracy z Wydziałem Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej. Celem seminarium było przybliżenie problematyki wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz zapoznanie się z wyzwaniami rynku wobec osób, które wchodzą na ścieżkę kariery zawodowej.

Spotkanie zgromadziło ponad 200 osób, wśród których obecni byli studenci oraz pracownicy Politechniki Lubelskiej, jak również uczniowie Państwowej Szkoły Budownictwa i Geodezji z Lublina. Seminarium podzielone było na trzy sekcje: część wykładową, panel dyskusyjny oraz warsztaty tematyczne.

Wykład otwierający pt. „Kwalifikacje, których potrzebujesz w swojej przyszłości zawodowej”, wygłosił dr hab. inż. Paweł Węgierek, prof. PL, Prezes Stowarzyszenia Innowacyjne Rozwiązania w Energetyce w Lublinie. Wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Kolejnym punktem programu seminarium było wystąpienie Pani Marioli Bucior, Managera ds. Kreowania Marki z firmy ELPRO Sp. z o.o., którego celem było przedstawienie certyfikowanych szkoleń, jako przepustki do kariery zawodowej.

Podczas panelu dyskusyjnego, miały okazję zaprezentować swoją ofertę i rozwiązania technologiczne dedykowane dla sektora OZE, takie firmy jak Grodno S.A., Vaillant Group, Eaton Electric Sp. z o.o. oraz Viessmann Sp. z o.o. Każda z nich przygotowała wystąpienie dotyczące odnawialnych źródeł energii oraz ich wykorzystania w budownictwie.

Część warsztatowa podzielona została na dwie części. Pierwsza, połączona z sekcją pokazową, dotyczyła instalacji fotowoltaicznych w Polsce i została przygotowana przez firmę Grodno S.A. W drugiej części, uczestnicy seminarium mieli okazję zapoznać się z ideą zrównoważonego projektowania w budownictwie. Firma ELPRO w tym celu przeprowadziła zajęcia komputerowe z wykorzystaniem programu Autodesk Revit, jako narzędzia umożliwiającego praktyczne zastosowanie technologii BIM w procesie projektowania.

Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, co zostało potwierdzone pozytywnymi opiniami studentów, uczniów i pracowników uczelni. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w seminarium oraz w wybranych przez siebie warsztatach tematycznych.

Zapraszamy do Fotogalerii

Komentarze są wyłączone.